index

 

4 жовтня 2016 р.  відкривається новий конкурс у секції “UNDERSTANDING EUROPE – PROMOTING THE EUROPEAN PUBLIC AND CULTURAL SPACE”

Ідентифікатор теми: CULT-COOP-01-2017
Типи діяльності: RIA Дослідницька та інноваційна діяльність
Модель подачі:

Дата планованого відкриття:

двоетапна

 

04 жовтня 2016

Реченець:

 

Реченець 2-го етапу:

02 лютого 2017 17:00:00

 

13 вересня 2017 17:00:00

Проблема, на вирішення якої спрямований Конкурс:

Дискурси стосовно легітимності ЄС – і особливо дефіциту демократії в ньому – були постійною проблемою протягом багатьох років, але вони стали значно гострішими і більш актуальними в період кризи і жорсткої економії. На обох полюсах політичного спектру заяви про нелегітимність нинішнього управління і регулювання ЄС набули більш широкого резонансу, що виражається і в публічній демонстрації невдоволення, яке супроводжується претензіями на альтернативні форми легітимності, і у виборчих перемогах правих радикалів і радикальних лівих партій по всій Європі. У цьому контексті, в рівній мірі були порушені питання справедливості, чесності і європейської солідарності. Поняття справедливості нерозривно пов’язане з верховенством права, і це тягне за собою право на виправдання. У цьому контексті основні права також відіграють важливу роль. Механізм європейської стабільності і Фіскальна угода були розцінені деякими аналітиками як символічні виклики не тільки стосовно верховенства права, а й щодо демократичного правління. Більше того, особливо в світлі деяких недавніх результатів виборів у державах-членах ЄС, видається, що начебто не тільки легітимність певної політики та інститутів була поставлена під сумнів, а й фундаментальні питання, що стосуються локусу і провадження народного суверенітету були винесені на порядок денний.  Конкретне завдання полягає в тому, щоби брати до уваги фактори, про які сигналізують такі події, і подальші дебати з питань про суверенітет і легітимність, для того щоби переосмислити дискурси про демократичну легітимність, з одного боку, і верховенства права і справедливості, з другого боку, як все більш нагальні питання для європейського публічного простору.

Очікуваний результат:

Дослідження буде спонукою й інформаційною підставою для подальших дискусій про локус і здійснення суверенітету на рівні ЄС та про гарантії й дефіцити демократії в ЄС, зокрема щодо нових інструментів фіскального управління поза межами договорів. Також передбачено, що дослідження дасть матеріали для майбутніх дискусій щодо конституційних домовленостей ЄС, де буде належним чином враховано виборчі зміни, які, як виявляється, створюють проблеми для цих механізмів. Дослідження поглибить розуміння важливості верховенства права в цілому і обґрунтування діалогів, зокрема, як на національному, так і наднаціональному рівні, і дасть відповідь на питання стосовно можливості і шляхів сприяння зміцненню легітимності ЄС і створення нового наративу для Європи.

Детальніше про конкурс можна дізнатися за посиланням – http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/cult-coop-01-2017.html