Сьогодні Європа стикнулась з колосальною проблемою нерівності та соціальної ізоляції. Понад 80 млн. людей перебувають за межею бідності, а близько 14 млн. молодих людей не мають освіти, роботи чи будь якої зайнятості. Європа ще навіть не подолала економічну кризу, що призвела до 12% рівня безробіття в цілому та до 20% серед молоді.
Нерівність та соціальна ізоляція в Європі (80 млн. людей – за межею бідності і близько 14 млн. молодих людей, що не мають освіти, роботи чи будь якої зайнятості), подолання економічної і фінансової кризи та боротьба з безробіттям (за даними 2012 року в ЄС загальний рівень безробіття становить 12%, а серед молоді – 20%) є поворотними викликами для майбутнього Європи. В той же час, існує великий потенціал для Європи через запровадження нових можливостей, наприклад, нових форм інновацій та залучення громад. Підтримка інклюзивних, інноваційних та розумних суспільств є необхідною умовою для стійкої європейської інтеграції.
Дослідження та інновації ЄС спрямовані на проблеми соціальної ізоляції, дискримінації та різних форм нерівності. Це відкриє нові форми інновацій та посилить доказову базу для Інноваційного Союзу, Європейського дослідницького простору та інших дотичних ініціатив ЄС. Це сприятиме злагодженій та ефективній співпраці з країнами, що розвиваються. Насамкінець, розробки будуть спрямовані на вивчення національної пам’яті, самобутності, толерантності та культурної спадщини.
В робочій програмі на 2018-2020 рр. ( SC6 Work Programme 2018-2020 ) виокремлено 3 найголовніші напрями для досліджень:
- Міграція
- Соціоекономічні та культурні наслідки 4 індустріальної революції
- Управління для майбутнього
Підсумовуючи, Соціальний напрямок програми Горизонт 2020 спрямований на глибше розуміння Європи через забезпечення пошуку рішень та підтримку інклюзивних, інноваційних та розумних європейських суспільств з інноваційним державним сектором в контексті безпрецедентних трансформацій та глобальних взаємозалежностей, що зростають.