Конкурси наступного періоду Рамкової програми Європейського  Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» на 2018–2020 рр. за тематичним пріоритетом («Нанотехнології», «Сучасні матеріали», «Біотехнології та сучасне виробництво і переробка») (H2020 Societal Challenge 5) передбачають унікальну можливість для українських науковців, малих і середніх підприємств, промислових підприємств і супровідних компаній (ІКТ, консалтинг тощо) у співпраці з партнерами з країн-членів ЄС узяти участь у підготовці пропозицій за окремими темами, рекомендованими, зокрема, до виконання у співпраці з країнами Східного партнерства.

У розділі 3.1 «Перспективна переробна промисловість» (Sustainable Process Industry (SPIRE), с. 62) проекту Робочої програми, яка має бути формально опублікована наприкінці жовтня цього року, наведено цілу низку таких конкурсів, а саме – від CE-SPIRE-01-2018 до CE-SPIRE-09-2020. Кінцевий термін подання заявки на перші конкурси (CE-SPIRE-02-2018, 03-2018 і 10-2018) – 22 лютого 2018 року. Наступні з них передбачено на 2019 і 2020 рр.

Для отримання допомоги та консультацій потенційні учасники можуть скористатися Інтернет-ресурсами SPIRE Association’s (A.SPIRE), які містять:

– перелік усіх (в основному) європейських науково-дослідних організацій, що є учасниками SPIRE;

– перелік усіх завершених і поточних проектів SPIRE H2020, в яких беруть участь вищезгадані науково-дослідні організації;

– інструменти, з допомогою яких науковці можуть представити свої контактні дані, сферу своїх наукових інтересів і напрями співпраці, яких вони шукають.

Із метою підвищення рівня обізнаності й участі представників країн Східного партнерства проекти EaP PLUS та RI-LINKS2UA організують низку допоміжних заходів:

– інформаційні дні в кожній із країн Східного партнерства (з приверненням особливої уваги до конкурсів SPIRE);

– вебінар за конкурсами SPIRE (23 листопада 2017 року);

– гранти на подорожі до ЄС для зустрічі з партнерами, які візьмуть участь у підготовці пропозицій за конкурсами SPIRE.

Слідкуйте за новинами проектів AERO-UAEaP PLUS та RI-LINKS2UA і використовуйте можливості з отримання грантів для встановлення прямих зв’язків із потенційними партнерами.