1280px-abraham_ortelius_map_of_europe

Ідентифікатор теми: CULT-COOP-04-2017
Типи діяльності: RIA Дослідницька та інноваційна діяльність
Модель подачі:

Дата планованого відкриття:

двоетапна

04 жовтня 2016

Реченець:

Реченець 2-го етапу:

02 лютого 2017 17:00:00

13 вересня 2017 17:00:00

4 жовтня 2016 р.  відкривається новий конкурс у секції “UNDERSTANDING EUROPE – PROMOTING THE EUROPEAN PUBLIC AND CULTURAL SPACE”

Специфічна проблема, на вирішення якої спрямований Конкурс:

Культура є найбільш цінним і важливим спільним Європейським надбанням громадян ЄС, за даними опитувань. Європа асоціювалася і була представлена знаковими художніми і літературними творами з давніх часів. Від давньогрецького міфу про Європу до зображення Толстим наполеонівської Європи у “Війні і мирі”, до 9-ї симфонії Бетховена, через середньовічні сакральні мистецтва або знакові європейські фільми, – перелік художніх і літературних творів, які репрезентують Європу, для багатьох європейців або неєвропейців залишається відкритим. Навіть без офіційного консенсусу щодо репертуару цих художніх і літературних зображень Європи, вони складають основу європейської культурної самобутності й культурної спадщини для багатьох європейців і для гостей, які приїжджають до Європи, щоби насолодитися її культурною спадщиною. Проте, створення культурної спадщини – це процес нескінченний. Сьогоднішня культура – це завтрашня культурна спадщина у процесі становлення. У цьому зв’язку специфічна проблема поданої теми: критично вивчити – за допомогою соціальних і гуманітарних наук – еволюцію уявлень про Європу в сучасних художніх і творчих вираженнях у світлі мінливих соціальних, історичних і культурних контекстів.

Очікуваний результат:

Дослідження надасть змогу поліпшити знання про культурну європеїзацію у процесі становлення і дасть нові, інноваційні інструменти й матеріали для офіційної та неформальної освіти. Результати і їх поширення сприятимуть відновленню культурних наративів про Європу, звернених до європейців, які є носіями різних мов, культур і різного походження, з виходом за межі національного. Це буде сприяти покращенню культурного взаєморозуміння серед європейців. Результати дослідження і засоби їх поширення будуть адаптовані до сучасних моделей споживання мистецтва і літератури в Європі.

 Детальніше про Конкурс за посиланням – https://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/cult-coop-04-2017.html